Valikko

Evi Forsman

Syntymävuosi
​2006

Kilpailusarja 2019-2020
​SM-Noviisit

Valmentajat
Svetlana Kryukova, Piia Jäppinen, Daisy Nevalainen, Ari-Pekka Nurmenkari

Koreografi
Daisy Nevalainen

Musiikki
LO: Xavier Mortimer – Cymbals, Bubbles Symphony

VO: Madagascar, Hawaii 5 o

Parhaat saavutukseni
Tampere Santa Claus Competition: 4/47, pisteet 50,51 (Debs)

Parasta luistelussa
Uuden oppiminen, hypyt, kilpailut ja leirit 

Kuva: Antti Lehto

Kuva: Antti Lehto

Seela Järvinen

Syntymävuosi
​2007

Kilpailusarja 2019-2020
Debytantit

Valmentajat
Svetlana Kryukova, Piia Jäppinen, Daisy Nevalainen

Koreografi
Daisy Nevalainen

Musiikki
Espanja Waltz

Parhaat saavutukseni
Loppukilpailupaikka A-Silmujen Timanttifinaaliin 2019

Parasta luistelussa
Kaverit ja uusien asioiden oppiminen 

Emilia Karmi

Syntymävuosi
​2004

Kilpailusarja 2019-2020
Juniorit

Valmentajat

Koreografi

Musiikki
LO: Tango Joints – Tango D’amor

VO: Caro Emerald – The Ghost of you, That man

Parhaat saavutukseni

Parasta luistelussa

Kuva: Antti Lehto

Kuva: Antti Lehto

Silja Kiilamo

Syntymävuosi
​2005

Kilpailusarja 2019-2020
SM-Noviisit

Valmentajat
Svetlana Kryukova, Piia Jäppinen, Daisy Nevalainen, Ari-Pekka Nurmenkari

Koreografi
Daisy Nevalainen

Musiikki
LO: Amélie

VO: Great Gatsby

Parhaat saavutukseni
Luistelijana kehittyminen

Parasta luistelussa
Omasta tekemisestä nauttiminen ja onnistuminen 

Venla Lankinen 

Syntymävuosi
​2005

Kilpailusarja 2019-2020
​Noviisit

Valmentajat
Svetlana Kryukova, Piia Jäppinen, Daisy Nevalainen

Koreografi
Daisy Nevalainen ja Henna Hietala

Musiikki
Cabaret

Parhaat saavutukseni 

Parasta luistelussa
Oppiminen, hypyt ja kaverit 

Kuva: Antti Lehto

Anni Leimi 

Syntymävuosi
​2007

Kilpailusarja 2019-2020
​Debytantit

Valmentajat
Svetlana Kryukova, Piia Jäppinen, Daisy Nevalainen, Ari-Pekka Nurmenkari, Liivo Rennik

Koreografi
Daisy Nevalainen

Musiikki
Fantasie D’Amour, Peppy and George

Parhaat saavutukseni
Kaudella 2018-2019 A-Silmujen Timanttifinaali 7. ja A-silmujen 1. valintakisojen 2.

Parasta luistelussa
Uusien asioiden oppiminen, oma ohjelmani ja valmennustiimi 

Ella Leimi

Syntymävuosi
​2005

Kilpailusarja 2019-2020
​Noviisit

Valmentajat
Piia Jäppinen, Svetlana Kryukova, Daisy Nevalainen, Ari-Pekka Nurmenkari, Liivo Rennik

Koreografi
Daisy Nevalainen

Musiikki
Cirque du Soleil

Parhaat saavutukseni
Kaudella 2018-2019 Noviisien Kultafinaalin 10. ja Noviisien 2. valintakisojen 2.

Parasta luistelussa
Vauhti, liu´ut, uudet piruettivariaatiot, koreografiat sekä musiikin ja tarinan ilmentäminen 

Kuva: Antti Lehto

Kuva: Antti Lehto

Annika Moilanen

Syntymävuosi
​2005

Kilpailusarja 2019-2020
​SM-Noviisit

Valmentajat
Svetlana Kryukova, Piia Jäppinen, Daisy Nevalainen

Koreografi
Daisy Nevalainen

Musiikki
LO: A million dreams (from the Greatest Showman)

VO: Celtic Dance

Parhaat saavutukseni
1. Spring Carneval 2019, Noviisit

Parasta luistelussa
Uuden oppiminen, kilpailut ja kaverit 

Iida Mäki

Syntymävuosi
​2005

Kilpailusarja 2019-2020
SM-Noviisit

Valmentajat
Piia Jäppinen, Svetlana Kryukova

Koreografi
Daisy Nevalainen

Musiikki
LO: Swing the Mood

VO: All That Jazz

Parhaat saavutukseni
Noviisit, Froggie Cup 2. sija (2018)

Parasta luistelussa
Leirit, uuden oppiminen, kaverit 

Kuva: Antti Lehto

Kuva: Antti Lehto

Nia Nieminen

Syntymävuosi
​2005

Kilpailusarja 2019-2020
​Noviisit

Valmentajat
Svetlana Kryukova, Piia Jäppinen, Daisy Nevalainen

Koreografi
Daisy Nevalainen

Musiikki
Abel Korzeniowski: Charms, I Will Follow You, Dance For Me Wallis

Parhaat saavutukseni
Noviisien Kultafinaali 2019 sij. 13

Parasta luistelussa
Uuden oppiminen, hypyt ja kaverit 

Aino Silchenko

Syntymävuosi
​2006

Kilpailusarja 2019-2020
​SM-Noviisit

Valmentajat
Svetlana Kryukova, Piia Jäppinen, Daisy Nevalainen

Koreografi
Daisy Nevalainen

Musiikki
LO: The 20th Century Fox Mambo

VO: Anjuta-baletti

Parhaat saavutukseni
Pääsin debytanttien hopeafinaaliin ja sain ennätyspisteet, sij. viides

Parasta luistelussa
Kilpailut, leirit, kaverit ja valmentajat 

Kuva: Antti Lehto

Kuva: Antti Lehto

Eva Walden

Syntymävuosi
​2005

Kilpailusarja 2019-2020
​SM-Noviisit

Valmentajat
Svetlana Kryukova, Piia Jäppinen

Koreografi
Daisy Nevalainen

Musiikki
LO: Marcus Viana – Kheops

VO: Eugene Onegin: Waltz

Parhaat saavutukseni
Volvo Open Cup 2019, Intermediate Novice -sarja: 3. sija

Parasta luistelussa
Hypyt, kisat, leirit, kaverit