Valikko

Kuva: Antti Lehto

Emma Airisto

Syntymävuosi
​2004

Kilpailusarja 2019-2020
Juniorit

Valmentajat
Svetlana Kryukova

Koreografi
Daisy Nevalainen

Musiikki
LO: It don’t mean a thing (Duke Ellington)

VO: Balade au bout d’une échelle (Cirque du Soleil, Corteo)

Parhaat saavutukseni

Parasta luistelussa 

Ellen Amper

Syntymävuosi
​2003

Kilpailusarja 2019-2020
Juniorit

Valmentajat
Svetlana Kryukova

Koreografi
Daisy Nevalainen

Musiikki
LO: Nigel Hess – Fantasy for Violin and Orchestra

VO: Caro Emerald

Parhaat saavutukseni

Parasta luistelussa 

Kuva: Antti Lehto

Kerttu Kuoppamäki

Syntymävuosi
​2004

Kilpailusarja 2019-2020
Juniorit

Valmentajat
Svetlana Kryukova

Koreografi
Daisy Nevalainen

Musiikki 
LO: Avril Lavigne – Head Above Water

VO:  Nightwish: Imaginaerum

Parhaat saavutukseni 

Parasta luistelussa 

Kuva: Antti Lehto

Kuva: Antti Lehto

Sea Laukontaus

Syntymävuosi
​2005

Kilpailusarja 2019-2020
​SM-Noviisit

Valmentajat
Svetlana Kryukova, Piia Jäppinen, Daisy Nevalainen

Koreografi
Daisy Nevalainen

Musiikki
LO: Charleston

VO: Noches Calientes  –  2 The Night

Parhaat saavutukseni

Parasta luistelussa
Uuden oppiminen, onnistumisen tunne, kaverit ja leirit 

Jan Ollikainen

Syntymävuosi
​2003

Kilpailusarja 2019-2020
SM-Juniorit

Valmentajat
Svetlana Kryukova, Piia Jäppinen, Daisy Nevalainen, Ari-Pekka Nurmenkari

Koreografi
Justus Strid

Musiikki
LO: Ed Sheeran – Dive

VO: Josh Groban – Evermore

Parhaat saavutukseni

Parasta luistelussa 

Max Sene 

Syntymävuosi
​2004

Kilpailusarja 2019-2020
Juniorit

Valmentajat
Svetlana Kryukova, Daisy Nevalainen, Piia Jäppinen, Ari-Pekka Nurmenkari

Koreografi
Daisy Nevalainen

Musiikki
LO: Tramuntana

VO: Romeo et Juliette

Parhaat saavutukseni
3T ja 3S

Parasta luistelussa
Oppia uusia asioita 

Kuva: Antti Lehto

Kuva: Antti Lehto

Roosa Siivikko 

Syntymävuosi
​2003

Kilpailusarja 2019-2020
​Juniorit

Valmentajat
Svetlana Kryukova, Ari-Pekka Nurmenkari, Piia Jäppinen

Koreografi
Daisy Nevalainen

Musiikki
LO: William Joseph – Asturias

VO: Florence and the Machine – Cosmic Love

Parhaat saavutukseni

Parasta luistelussa
Uuden oppiminen, kisat, leirit ja kaverit

Sofia Teivainen 

Syntymävuosi
​2004

Kilpailusarja 2019-2020
Juniorit

Valmentajat

Koreografi

Musiikki
LO: Lumikuningatar

VO: Grease Medley

Parhaat saavutukseni

Parasta luistelussa 

Kuva: Antti Lehto

Kuva: Antti Lehto

Lucas Tiilikainen

Syntymävuosi
​2001

Kilpailusarja 2019-2020
SM-Juniorit

Valmentajat
Svetlana Kryukova

Koreografi
Daisy Nevalainen

Musiikki
LO: Jackie Wilson; Reet Petite

VO: Sam Smith; Writings On the Wall

Parhaat saavutukseni
SM-Hopea 2017 ja 2019 sekä PM-Pronssi 2019

Parasta luistelussa
Uusien asioiden oppiminen ja esiintyminen 

Sana Weber 

Syntymävuosi
​2003

Kilpailusarja 2019-2020
Juniorit

Valmentajat
Svetlana Kryukova, Ari-Pekka Nurmenkari

Koreografi

Musiikki
LO: Oriental Angels – Leila

VO: Tummien Perhosten Koti

Parhaat saavutukseni

Parasta luistelussa 

Kuva: Antti Lehto