Valikko
Kuva:

Brusi Melina

Syntymävuosi
​2001

Seura
Espoon Jäätaiturit EsJt

Valmentaja(t)
Virpi Horttana, Kati Perokorpi

Koreografi, lyhytohjelma / vapaaohjelma
Sari Hakola / Sari Hakola

Musiikki lyhytohjelma / vapaaohjelma
Hit the road Jack / Ortono Portano

Kauden parhaat pisteet
LO 40,29 / VO 64,94 / YHT 105,24

Kuva:

Heikkinen Ann-Marie

Syntymävuosi
​2003

Seura
Kuopion Taitoluistelijat KuTa

Valmentaja(t)
Colin Chanski

Koreografi, lyhytohjelma / vapaaohjelma
Liina-Grete Lilender / Liina-Grete Lilender

Musiikki lyhytohjelma / vapaaohjelma
Fire on Fire, Sam Smith (From “Watership Down”) / East of Eden OST -07 Finale, Music by Lee Holdridge

Kauden parhaat pisteet
LO 37,95 / VO 64,09 / YHT 102,04

Kuva:

Helske Mai

Syntymävuosi
​2004

Seura
Espoon Jäätaiturit EsJT

Valmentaja(t)
Virpi Horttana

Koreografi, lyhytohjelma / vapaaohjelma
Mérovée Ephrem/ Mérovée Ephrem

Musiikki lyhytohjelma / vapaaohjelma
Prayer -Celtic Women / East of Eden OST -07 Finale, Music by Lee Holdridge

Kauden parhaat pisteet
LO 46,37 / VO 76,57 / YHT 121,70

Kuva:

Johansson Jenni

Syntymävuosi
​2003

Seura
Etelä-Vantaan Taitoluistelijat EVT

Valmentaja(t)
Sirkka Kaipio, Alisa Drei

Koreografi, lyhytohjelma / vapaaohjelma
Elina Ikonen / Elina Ikonen

Musiikki lyhytohjelma / vapaaohjelma
The Pirate Queen: She who has all / Scent of a woman

Kauden parhaat pisteet
LO 39,90 / VO 70,90 / YHT 109,30

Kuva: STLL

Jyrkinen Janna

Syntymävuosi
​2007

Seura
Lappeenrannan Taitoluistelijat LrTL

Valmentaja(t)
Marina Shirshova, Elina Kuznetsova

Koreografi, lyhytohjelma / vapaaohjelma
Anastasia Bunina / Anastasia Bunina

Musiikki lyhytohjelma / vapaaohjelma
Big Spender, Jumpin´ Jack / Après-moi

Kauden parhaat pisteet
LO 49,48 / VO 96,31 / YHT 145,79

Kuva:

Koskenvaara Sirkku

Syntymävuosi
​2003

Seura
Espoon Jäätaiturit EsJT

Valmentaja(t)
Virpi Horttana

Koreografi, lyhytohjelma / vapaaohjelma
Sari Hakola / Sari Hakola

Musiikki lyhytohjelma / vapaaohjelma
Dear Future Husband by Meghan Trainor / Champs-Elysées by Zaz, Under the Sky of Paris by André Rieu, Milord by Edith Piaf

Kauden parhaat pisteet
LO 36,43 / VO 66,68 / YHT 103,02

Kuva:

Kuronen Sera

Syntymävuosi
​2004

Seura
Helsingin Taitoluisteluklubi HTK

Valmentaja(t)
Tiia-Riikka Pietikäinen

Koreografi, lyhytohjelma / vapaaohjelma
Heidi Mehto / Heidi Mehto

Musiikki lyhytohjelma / vapaaohjelma
El conquistador / Je suis malade

Kauden parhaat pisteet
LO 37,20 / VO 61,95 / YHT 97,78

Kuva:

Lam Viivi

Syntymävuosi
​2004

Seura
KooVee Taitoluistelu KooVee

Valmentaja(t)
Minna Järvinen, Christina Wendelin, Laura Tykkyläinen

Koreografi, lyhytohjelma / vapaaohjelma
Elina Ikonen / Elina Ikonen

Musiikki lyhytohjelma / vapaaohjelma
Waltz in the evening glow – Takashi Kako / Je me souviens – Lara Fabian

Kauden parhaat pisteet
LO 44,36 / VO 69,28 / YHT 108,54

Kuva:

Leppänen Vilma

Syntymävuosi
​2002

Seura
Tikkurilan Taitoluisteluklubi TTK

Valmentaja(t)
Paiu Carlson, Tero Hämäläinen

Koreografi, lyhytohjelma / vapaaohjelma
Jyrina Lorenz / Tiina Haimi

Musiikki lyhytohjelma / vapaaohjelma
Unforgettable-Sia / El Choclo-Cello Project

Kauden parhaat pisteet
LO – / VO – / YHT –

Kuva:

Lindfors Fanny

Syntymävuosi
​2004

Seura
Espoon Jäätaiturit EsJT

Valmentaja(t)
Virpi Horttana

Koreografi, lyhytohjelma / vapaaohjelma
Sari Hakola / Monica Lindfors

Musiikki lyhytohjelma / vapaaohjelma
Mambo Italiano / Your heart is as black as night

Kauden parhaat pisteet
LO 45,77 / VO 76,17 / YHT 120,63

Kuva:

Lisko Olivia

Syntymävuosi
​2006

Seura
Espoon Jäätaiturit EsJT

Valmentaja(t)
Virpi Horttana

Koreografi, lyhytohjelma / vapaaohjelma
Sari Hakola / Sari Hakola

Musiikki lyhytohjelma / vapaaohjelma
Vale Tango: ”La Rosa” + ”Pas de Deux” / West Side Story Suite

Kauden parhaat pisteet
LO 45,31 / VO 87,15 / YHT 131,11

Kuva:

Liukkonen Tilda

Syntymävuosi
​2003

Seura
Tappara Taitoluistelu TapTL

Valmentaja(t)
Susanna Haarala, Aleksandr Smokvin

Koreografi, lyhytohjelma / vapaaohjelma
Nelli Hagman / Hanna Kaijomaa

Musiikki lyhytohjelma / vapaaohjelma
Live Like Legends / Ruelle / Life, Experience / Ludovico Einaudi

Kauden parhaat pisteet
LO 37,78 / VO 71,70 / YHT 109,35

Kuva:

Pelkonen Nella

Syntymävuosi
​2005

Seura
KooVee Taitoluistelu KooVee

Valmentaja(t)
Minna Järvinen, Christina Wendelin, Laura Tykkyläinen

Koreografi, lyhytohjelma / vapaaohjelma
Elina Ikonen / Elina Ikonen

Musiikki lyhytohjelma / vapaaohjelma
From the movie Dressmaker, David Hirschfelder / Cirque du Soleil: Guy Dubuc and Marc Lessard

Kauden parhaat pisteet
LO 44,76 / VO 77,82 / YHT 122,52

Kuva:

Periäinen Natalia

Syntymävuosi
​2000

Seura
Jyväskylän Taitoluisteluseura JyTLS

Valmentaja(t)
Ferran Cuni

Koreografi, lyhytohjelma / vapaaohjelma
Alexandr Baidukov / Alexandr Baidukov

Musiikki lyhytohjelma / vapaaohjelma
Bach J.S Orchestral Suite No.2 in B, Minuet; Edvin Marton – Tango Amore / Dmitri Hvorostovsky – Adagio

Kauden parhaat pisteet
LO 42,70 / VO 64,93 / YHT 107,63

Kuva:

Riekkinen Janni

Syntymävuosi
​2005

Seura
Kuopion Luisteluseura KuLS

Valmentaja(t)
Liana Ocheretna, Yuriy Vaypan

Koreografi, lyhytohjelma / vapaaohjelma
Liana Ocheretna / Liana Ocheretna

Musiikki lyhytohjelma / vapaaohjelma
Seven Nation Army – Haley Reinhart / Please don’t make me love you – Dracula, the musical

Kauden parhaat pisteet
LO 43,14 / VO 74,53 / YHT 117,67

Kuva:

Sainio Stella

Syntymävuosi
​2004

Seura
Helsingin Taitoluisteluklubi HTK

Valmentaja(t)
Tiia-Riikka Pietikäinen

Koreografi, lyhytohjelma / vapaaohjelma
Juho Pirinen / Juho Pirinen

Musiikki lyhytohjelma / vapaaohjelma
Asturias (Leyenda) / Hungarian in Paris (Havasi)

Kauden parhaat pisteet
LO 34,96 / VO 75,49 / YHT 110,45

Kuva:

Saneri Venla

Syntymävuosi
​2004

Seura
Helsingin Taitoluisteluklubi HTK

Valmentaja(t)
Tiia-Riikka Pietikäinen

Koreografi, lyhytohjelma / vapaaohjelma
Emma Niemi / Heidi Mehto

Musiikki lyhytohjelma / vapaaohjelma
Across the stars -Star Wars / Valse de la lune -Peter Cro

Kauden parhaat pisteet
LO 34,69 / VO 70,37 / YHT 97,99

Kuva:

Sivu Silja

Syntymävuosi
​2005

Seura
Tappara Taitoluistelu TapTL

Valmentaja(t)
Susanna Haarala, Aleksandr Smokvin

Koreografi, lyhytohjelma / vapaaohjelma
Tuuli Kivinen / Tia Siromaa-Miettinen

Musiikki lyhytohjelma / vapaaohjelma
Flow (Albumi: Adagio Violins / vol 1, yhtye: 8 Dawn Music) / Wat U no Wen, Creature de Siam, Steampunk Telegram (Albumi: Kurios cirque du soleil, yhtye tuntematon)

Kauden parhaat pisteet
LO 36,76 / VO 66,88 / YHT 103,64

Kuva:

Skogberg Anni

Syntymävuosi
​2001

Seura
Espoon Jäätaiturit EsJT

Valmentaja(t)
Virpi Horttana, Kati Perokorpi

Koreografi, lyhytohjelma / vapaaohjelma
Sari Hakola / Sari Hakola

Musiikki lyhytohjelma / vapaaohjelma
Mystery cat, Macavity / Beethoven’s 5 Secrets

Kauden parhaat pisteet
LO 39,46 / VO 68,18 / YHT 105,98

Kuva:

Takki Henna

Syntymävuosi
​2004

Seura
Lahden Taitoluistelijat LTL

Valmentaja(t)
Reetta Romppanen, Rosa Tuominen, Berit Kaijomaa

Koreografi, lyhytohjelma / vapaaohjelma
Hanna Kaijomaa / Hanna Kaijomaa

Musiikki lyhytohjelma / vapaaohjelma
Dance Macabre – Camille Saint-Saëns / One Day I’ll Fly Away (Moulin Rouge OST)

Kauden parhaat pisteet
LO 35,48 / VO 63,10 / YHT 97,16

Kuva:

Tuomioksa Sanna

Syntymävuosi
​2001

Seura
Tuusulan Luistelijat TL

Valmentaja(t)
Lumikki Mäki, Liivo Rennik, Pia Parviainen

Koreografi, lyhytohjelma / vapaaohjelma
Lumikki Mäki, Rosa Virkki / Lumikki Mäki, Rosa Virkki

Musiikki lyhytohjelma / vapaaohjelma
So Cold by Ben Cocks / The Show Must Go On by Celine Dion feat. Lindsey Stirling

Kauden parhaat pisteet
LO 39,02 / VO 69,02 / YHT 107,56

Kuva:

Vuorela Jasmiina

Syntymävuosi
​2003

Seura
Tappara Taitoluistelu TapTL

Valmentaja(t)
Susanna Haarala, Aleksandr Smokvin

Koreografi, lyhytohjelma / vapaaohjelma
Sanni Kuusela / Tuuli Kivinen

Musiikki lyhytohjelma / vapaaohjelma
Musiikkia elokuvista: The Sorcerer´s Apprentice ja Atlantis / Musiikkia elokuvasta: Corpse Bride

Kauden parhaat pisteet
LO 35,76 / VO 69,83 / YHT 102,02