Kuva: STLL

Ceder Linnea

Syntymävuosi
​2002

Seura
Espoon Jäätaiturit EsJt

Valmentaja(t)
Virpi Horttana

Koreografi, lyhytohjelma / vapaaohjelma
Shanette Folle / Sari Hakola

Musiikki lyhytohjelma / vapaaohjelma
Cinema Paradiso / Romeo and Juliet: Juliet, The death of Mercutio and Tybalt, A time for us

Kauden parhaat pisteet
LO 54,85 / VO 98,23 / YHT 151,48

Kuva:

Heikkinen Minttu

Syntymävuosi
​2002

Seura
Kuopion Luisteluseura KuLS

Valmentaja(t)
Liana Ocheretna, Yuriy Vaypan

Koreografi, lyhytohjelma / vapaaohjelma
Liana Ocheretna / Liana Ocheretna

Musiikki lyhytohjelma / vapaaohjelma
Beonce/Amor gitano / Never enough and Million dreams from the Greatest showman

Kauden parhaat pisteet
LO 43,24 / VO 64,99 / YHT 105,15

Kuva: STLL

Karhunen Laura

Syntymävuosi
​2001

Seura
Espoon Jäätaiturit EsJT

Valmentaja(t)
Virpi Horttana, Kati Perokorpi

Koreografi, lyhytohjelma / vapaaohjelma
Sari Hakola / Sari Hakola

Musiikki lyhytohjelma / vapaaohjelma
Desde Arentro, Libertango / Sun&Moon/Why God Why, Miss Saigon

Kauden parhaat pisteet
LO 53,71 / VO 84,93 / YHT 138,64

Kuva:

Melender Inka

Syntymävuosi
​2001

Seura
Porvoon Taitoluistelijat PTL

Valmentaja(t)
Aleksei Saks, Angelina Kälviläinen

Koreografi, lyhytohjelma / vapaaohjelma
Pauliina Cankar / Pauliina Cankar

Musiikki lyhytohjelma / vapaaohjelma
Uno by Pedro’s Heavy Gentlemen / Turning Tables by Adele

Kauden parhaat pisteet
LO 33,62 / VO 70,42 / YHT 104,04

Kuva:

Ounasvuori Oona

Syntymävuosi
1998

Seura
Etelä-Vantaan Taitoluistelijat EVT

Valmentaja(t)
Alisa Drei, Sirkka Kaipio

Koreografi, lyhytohjelma / vapaaohjelma
Valentin Molotov / Benoit Richaud

Musiikki lyhytohjelma / vapaaohjelma
Paint it, Black performed by Ciara / Exogenesis: Symphony, part III: Redemption by Muse

Kauden parhaat pisteet
LO 51,61 / VO 92,57 / YHT 141,89

Kuva:

Paimio Petra

Syntymävuosi
2000

Seura
KooVee Taitoluistelu KooVee

Valmentaja(t)
Minna Järvinen, Christina Wendelin, Laura Tykkyläinen

Koreografi, lyhytohjelma / vapaaohjelma
Elina Ikonen / Elina Ikonen

Musiikki lyhytohjelma / vapaaohjelma
The Piano Guys: Arwen’s Vigil / Leona Lewis: Run

Kauden parhaat pisteet
LO 44,76 / VO 72,12 / YHT 116,88

Kuva: STLL

Peltonen Emmi

Syntymävuosi
1999

Seura
Etelä-Vantaan Taitoluistelijat EVT

Valmentaja(t)
Sirkka Kaipio

Koreografi, lyhytohjelma / vapaaohjelma
Mark Pillay / Mark Pillay

Musiikki lyhytohjelma / vapaaohjelma
Caruso by Lucio Dalla performed by Jacki Evancho / Vinegar and Salt by Hooverphonic Orchestra

Kauden parhaat pisteet
LO 65,51 / VO 100,05 / YHT –

Kuva: STLL

Rautiainen Jade

Syntymävuosi
2000

Seura
Tikkurilan Taitoluisteluklubi TTK

Valmentaja(t)
Paiu Carlson, Tero Hämäläinen

Koreografi, lyhytohjelma / vapaaohjelma
Rosaliina Kuparinen / Jyrina Lorenz

Musiikki lyhytohjelma / vapaaohjelma
You don’t own me-Brenna Whitaker / Wicked

Kauden parhaat pisteet
LO – / VO – / YHT –

Kuva:

Ruokonen Enja

Syntymävuosi
2001

Seura
KooVee Taitoluistelu KooVee

Valmentaja(t)
Minna Järvinen, Christina Wendelin, Laura Tykkyläinen

Koreografi, lyhytohjelma / vapaaohjelma
Tuuli Kivinen / Kiira Korpi

Musiikki lyhytohjelma / vapaaohjelma
Feeling Good, Nina Simone / Yo Soy Maria, María Volonté

Kauden parhaat pisteet
LO 48,71 / VO 77,69 / YHT 125,94

Kuva:

Saarinen Jenni

Syntymävuosi
1999

Seura
KooVee Taitoluistelu KooVee

Valmentaja(t)
Minna Järvinen, Christina Wendelin, Laura Tykkyläinen

Koreografi, lyhytohjelma / vapaaohjelma
Mark Pillay / Mark Pillay

Musiikki lyhytohjelma / vapaaohjelma
Gotan Project: Differente / Brook Benton: I´ll take care of you

Kauden parhaat pisteet
LO 60,06 / VO 121,14 / YHT 181,20

Kuva: STLL

Stolt Vera

Syntymävuosi
2002

Seura
Porvoon Taitoluistelijat PTL

Valmentaja(t)
Aleksei Saks, Angelina Kälviläinen

Koreografi, lyhytohjelma / vapaaohjelma
Nikita Mikhaylov / Nikita Mikhaylov

Musiikki lyhytohjelma / vapaaohjelma
Final Light ja Tunes Of Fantasy-Rise / One Eye Open ja Never Tear Us Apart

Kauden parhaat pisteet
LO 52,93 / VO 97,80 / YHT 144,65

Kuva: STLL

Sula Sofia

Syntymävuosi
2002

Seura
Tuusulan Luistelijat TL

Valmentaja(t)
Edoardo De Bernardis, Claudia Masoero

Koreografi, lyhytohjelma / vapaaohjelma
Edoardo De Bernardis / Edoardo De Bernardis

Musiikki lyhytohjelma / vapaaohjelma
Nothing Else Matters, William Joseph / Soul Stories, Versnaeyen, Saban, Briand

Kauden parhaat pisteet
LO 60,11 / VO 100,81 / YHT 154,37