Valikko
Kuva:

Hirsimäki Aaron

Syntymävuosi
​2000

Seura
Järvenpään Taitoluistelijat JTL

Valmentaja(t)
Jacek Zylski

Koreografi, lyhytohjelma / vapaaohjelma
Ossi Kanervo / Ossi Kanervo

Musiikki lyhytohjelma / vapaaohjelma
Royal Blood, Figure it out / The Animals, The house of the rising sun

Kauden parhaat pisteet
LO 36,57 / VO 60,36 / YHT 96,93

Kuva:

Järvinen Nuutti

Syntymävuosi
​2002

Seura
Salon Palloilijat SalPa

Valmentaja(t)
Susanna Koivisto, Kaisa Rantanen

Koreografi, lyhytohjelma / vapaaohjelma
Merja Huttunen / Merja Huttunen

Musiikki lyhytohjelma / vapaaohjelma
Norwegian Pirate / Cry Me River: Michael Bublé

Kauden parhaat pisteet
LO 44,53 / VO 77,97 / YHT 122,50

Kuva:

Kokk Toivo

Syntymävuosi
​2002

Seura
Kotkan Taitoluistelu KoTa

Valmentaja(t)
Lempi Kokk, Berit Kaijomaa, Riina Valto

Koreografi, lyhytohjelma / vapaaohjelma
Lempi Kokk, Mihail Chaykasov / Ádám Sólya

Musiikki lyhytohjelma / vapaaohjelma
Delilah, Leningrad Cowboys / Maybe I maybe you, Scorpions

Kauden parhaat pisteet
LO – / VO – / YHT –

Kuva:

Lindfors Matias

Syntymävuosi
​2007

Seura
Espoon Jäätaiturit EsJT

Valmentaja(t)
Virpi Horttana

Koreografi, lyhytohjelma / vapaaohjelma
Monica Lindfors / Sari Hakola, Monica Lindfors

Musiikki lyhytohjelma / vapaaohjelma
Howl’s moving castle theme / The mask of Zorro

Kauden parhaat pisteet
LO 49,71 / VO 91,05 / YHT 134,58

Kuva:

Ollikainen Jan

Syntymävuosi
​2003

Seura
Helsingfors Skridskoklubb HSK

Valmentaja(t)
Svetlana Kryukova

Koreografi, lyhytohjelma / vapaaohjelma
Justus Strid / Justus Strid

Musiikki lyhytohjelma / vapaaohjelma
Dive, Ed Sheeran / Evermore, Josh Groban

Kauden parhaat pisteet
LO 42,64 / VO 85,00 / YHT 127,64

Kuva:

Suntsev Makar

Syntymävuosi
​2004

Seura
Vihdin Taitoluistelijat VTL

Valmentaja(t)
Tatyana Lebedeva, Aleksandr Baydukov, Anna Tsygankova

Koreografi, lyhytohjelma / vapaaohjelma
Tatyana Lebedeva, Olga Kliushnichenko / Tatyana Lebedeva

Musiikki lyhytohjelma / vapaaohjelma
Money by Pink Floyd,Time by Pink Floyd / Paint it Black by Ramin Djawadi

Kauden parhaat pisteet
LO 41,34 / VO 83,65 / YHT 124,03

Kuva:

Tiilikainen Lucas

Syntymävuosi
​2001

Seura
Helsingfors Skridskoklubb HSK

Valmentaja(t)
Svetlana Kryukova

Koreografi, lyhytohjelma / vapaaohjelma
Daisy Nevalainen / Daisy Nevalainen

Musiikki lyhytohjelma / vapaaohjelma
Reet Petite / Writings on the Wall

Kauden parhaat pisteet
LO 45,02 / VO 71,28 / YHT 116,30